خانه / دسته‌بندی نشده / چرا بیمه نامه مسافرتی بگیریم؟

چرا بیمه نامه مسافرتی بگیریم؟

بیمه مسافرتی چیست؟

یکی از مواردی که در سفر باید در نظر داشته باشید، بیمه نامه مسافرتی است. شاید ابتدا فکر کنید این برگه تنها هزینه ای اضافی است که به سفر اضافه می شود. باید بگوییم که خیر، این برگه در حقیقت چتری برای حفاظت از هزینه های اضافی شما است. با بیمه از پرداخت هزینه های اضافی در امان خواهید بود.

بیمه مسافرتی از سوی شرکت های مختلفی ارائه می شود. در کلیات این بیمه ها با یکدیگر یکسان هستند اما در جزییات با هم تفاوت هایی دارند. برخی از موارد پوشش این بیمه ها مختلف است و باید با توجه به آنچه می خواهید برای اخذ بیمه نامه مسافرتی اقدام نمایید.

بیمه مسافرتی در حقیقت قراردادی است که با مواردی شما را تحت پوشش خود قرار می دهد. به این ترتیب اگر در سفر دچار یکی از موارد تحت پوشش شوید، بیمه متعهد می شود تا میزان مشخصی از هزینه های احتمالی شما را پس از پایان سفر به شما پرداخت کند.

بیمه مسافرتی

چرا بیمه نامه مسافرتی بگیریم؟

شما هنگام مراجعه به سفارت برای اخذ ویزای لهستان در وقت سفارت لهستان باید بیمه نامه مسافرتی ارائه دهید. به همین جهت باید بیمه نامه ای معتبر را به سفارت ارائه دهید. اعتبار این بیمه نامه باید برای سفارت مبین باشد تا این مدرک شما را بپذیرد. بیمه ای که به سفارت ارائه می دهید باید تا سقف سی هزار یورو از هزینه های شما را پشتیبانی کند.

در حقیقت بیمه ای توسط سفارت پذیرفته می شود که تا سقف سی هزار یورو از هزینه های شما را پوشش دهد. نکته دیگر این است که شرکت بیمه باید به گونه ای باشد که در کشور مقصد شعبه ای داشته باشد و یا این که از سوی کشور مقصد به رسمیت شناخته شده باشد.

با خرید بیمه مسافرتی می توانید به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای سفر خود را آغاز کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که حادثه هیچ گاه خبر نمی کند و همیشه ممکن است در نقطه ای که توقع ندارید حوادثی رخ دهند. این حوادث ممکن است تنها ضرر مالی برای شما به همراه داشته باشند.

فرض کنید که شخصی در سفر دچار دندان درد شود. هزینه درمان در کشورهای خارجی بسیار بالا است و در صورتی که شخص به دندان پزشک مراجعه کند، باید هزینه زیادی را پرداخت کند. اگر شخص دارای بیمه نامه مسافرتی باشد می تواند پس از بازگشت از سفر هزینه را از سفارت اخذ کند.

دقت داشته باشید زمانی این هزینه قابل اخذ است که مدارک شما مستند و حقیقی باشد. در صورتی که مدارک شما غیر حقیقی باشد بیمه درخواست شما را رد خواهد کرد. مدارک را به صورت حقیقی ارائه دهید و سعی کنید تمام رسید های پرداختی را نیز به سفارت ارائه دهید.

بیمه مسافرتی

موارد تحت پوشش بیمه چیست؟

شرکت های مختلف موارد متفاوتی را تحت پوشش خود قرار می دهن

د. این که چه بیمه ای چه مواردی را تحت پوشش قرار می دهد باید در بررسی شرکت های بیمه انجام پذیرد. البته به طور کلی موارد تحت پوشش یکسان هستند ، اما در برخی از جزییات تفاوت هایی به چشم می خورد.

درمان یکی از مواردی است که بیمه هزینه آن را پرداخت می کند. در حقیقت کلیه هزینه های درمانی اشخاص شامل هزینه های تصادفی مانند دندان درد، سرماخوردگی، شکستگی و … می شود. با ارائه مدارک درمانی و رسیدهای پرداختی با توجه به قراردادتان می توانید هزینه را از سفارت دریافت نمایید.

از دیگر موارد تحت پوشش بیمه می توان به تصادف اشاره کرد. در صورتی که شخص دچار سانحه ای شود و تصادف برای وی پیش آید، بیمه با بررسی مدارک هزینه درمان وی را می پردازد. فوت نیز از دیگر موارد تحت پوشش بیمه است که شامل چند بخش مختلف است.

در صورتی که مسافر دچار فوت ناگهانی شود بیمه هزینه های بازگردانی جسد وی به خاک کشور را می پردازد. از سوی دیگر ممکن است طی سفر بستگان مسافر دچار فوت ناگهانی شود و وی نتواند به خاک کشور بازگردد. به این ترتیب بیمه مراتبی را تدارک می بیند تا بتوان توسط آن به کشور بازگشت.

بسیاری از موارد دیگر نیز تحت پوشش بیمه است که می توان از آن ها نیز استفاده کرد. از دیگر موارد می توان به سرقت، مفقودی مدارک، لغو پرواز و … اشاره کرد. در مواردی خاص بیمه پولی را به عنوان پشتیبان نیز برای شما نگه می دارد تا در صورت تمایل در مقصد از آن استفاده کنید.

بیمه مسافرتی

چگونه بیمه تهیه کنیم؟

برای تهیه بیمه نامه مسافرتی باید ابتدا بیمه گزار خویش را مشخص کنید و سپس برای اخذ بیمه اقدام کنید. دو راه برای اخذ بیمه خواهید داشت. راه اول این است که به صورت آنلاین برای خرید بیمه اقدام نمایید و راه دوم این است که کار خود را به ما بسپارید تا بهترین بیمه در دست شما باشد.

مشاورین ما در پشتیبانی سایت برای این که موفق به اخذ بیمه مناسبی شوید در کنار شما خواهند بود. به این ترتیب می توانید به راحتی بیمه مورد نظرتان را اخذ کنید و پس از آن با خیالی آسوده به سفر بپردازید. با بیمه می توانید فارغ از هر استرسی به گشت و گذار در هر نقطه از جهان بپردازید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پیکاپ پاسپورت؛ ارزان و فوری

چه موقع از پیکاپ استفاده کنیم؟ پیکاپ پاسپورت یا ویزا یکی از سرویس هایی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *