خانه / دسته‌بندی نشده / واچر هتل چیست؟

واچر هتل چیست؟

رزرو هتل قطعی و غیر قطعی

در این بخش قصد داریم تا توضیحاتی را درباره واچر هتل قطعی و غیر قطعی به شما ارائه دهیم. اما رزرو هتل قطعی چیست. اگر بخواهیم در این باره توضیح دهیم باید با مثالی این توضیحات را آغاز کنیم تا بتوانید به راحتی موفق به اخذ هتل شوید. به این ترتیب می توانید به راحتی رزرو هتل را انجام دهید.

رزرو هتل قطعی زمانی قابل استفاده است که برنامه سفر شما مشخص باشد. باید ابتدا برنامه سفر خود را مشخص کنید و پس از آن رزرو را انجام دهید. فرض کنید قصد سفر به ترکیه را دارید، اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید، درباره محل اقامت است. پس از برنامه ریزی دقیق هتل رزرو می کنید.

با رزرو هتل و پرداخت هزینه آن می توانید سفر خود را بدون دغدغه آغاز کنید. به این ترتیب می توانید در هتل رزرو شده اقامت داشته باشید و از سفر خود لذت ببرید. رزرو هتل قطعی قابلیت کنسلی ندارد یا اگر داشته باشد، درصد بسیار کمی از پول شما بازگشت داده خواهد شد.

رزرو هتل غیر قطعی اما برای زمانی است که سفر شما قطعی نیست. به این ترتیب با پرداخت هزینه ای اندک برای مدتی مشخص می توانید هتل را رزرو کنید. به این ترتیب اگر برنامه سفر شخص کنسل هم شود، ضرر زیاد و جبران ناپذیری را متحمل نخواهد شد.

دقت داشته باشید که رزرو غیر قطعی را از جای معتبری تهیه کنید. همان طور که می دانید یکی از کاربردهای رزرو غیر قطعی ارائه واچر هتل به سفارت است. سفارت واچر هتل را که در حقیقت رسید رزرو هتل است از شما دریافت می کند و با بررسی دقیق آن نتیجه را در پرونده درج می کند.

واچر هتل

واچر هتل چیست؟

پس از این که رزرو هتل را انجام می دهید برگه ای برای شما صادر خواهد شد. این در حقیقت برگه تائید کننده رسید شما است. این برگه به نام شخصی است که رزرو را انجام داده و اطلاعات وی در آن درج شده است. اگر سفر را آغاز کنید این برگه را باید به هتل ارائه دهید تا پس از تطبیق اطلاعات اتاق را تحویل بگیرید.

در حالت دیگر هم شما باید واچر هتل را به سفارت ارائه دهید تا مدارک شما کامل باشد. این مدارک را سفارت از شما دریافت می کند و بررسی را آغاز می کند. دقت داشته باشید که واچر هتلی که به سفارت ارائه می دهید باید دارای اطلاعات شخصی، مدت رزرو و پرداخت باشد.

چرا واچر هتل به سفارت ارائه دهیم؟

اگر قصد اخذ ویزا از کشورهای حوزه شینگن مانند ویزای شینگن لهستان را داشته باشید، باید واچر هتل ارائه دهید. تمام کشورهای جهان که بر روی بخش توریستی خود تمرکز دارند نگران پر شدن خاک خود توسط گردشگران هستند. برای جلوگیری از این موضوع شما باید مدارکی را ارائه دهید که مشخص شود محل سکونت مشخصی در کشور مقصد دارید.

در صورتی که دعوت‌نامه ارائه کنید، دیگر نیازی به واچر هتل نخواهید داشت. اما اگر دعوتنامه نداشته باشید باید واچر هتل ارائه دهید. البته در مورد دعوتنامه نیز موردی وجود دارد. تنها در صورتی با دعوتنامه نیازی به واچر هتل ندارد که محل اقامت شما در مقصد منزل شخص دعوت کننده باشد.

سایت هایی مانند بوکینگ بدون دریافت هزینه ای از شما، هتل رزرو می کنند. به یاد داشته باشید که رزرو هتل شما در صورتی که دروغین باشد سفارت درخواست شما را رد می کند. بوکینگ بدون هزینه هتل رزرو می کند اما این رزروها حقیقی نیستند و سفارت آن ها را قبول ندارد.

در این راه ممکن است با افراد سودجویی نیز برخورد داشته باشید. این افراد شما را فریب می دهند. با وعده های دروغین و اخذ هزینه های هنگفت رزرو دروغین انجام می دهند و ممکن است سبب ریجکتی شوند. باید به سازمان های معتبر این کار را بسپارید تا با خیالی آسوده بتوانید به سفارت مراجعه کنید.

واچر هتل

چه هتلی برای سفارت رزرو کنیم؟

زمانی که قصد رزرو هتل برای سفارت را دارید باید استانداردهایی را رعایت کنید که در ادامه خواهیم گفت.

  • اطلاعات شخص

این اطلاعات باید بدون کوچک‌ترین نقصی در بالای واچر هتل ثبت شده باشد. اطلاعات شخص برای رزرو هتل خارجی شامل نام، نام خانوادگی، شماره گذرنامه و … می شود. برای رزرو هتل داخلی نام و شماره ملی کفایت می کند.

  • تاریخ

تاریخ رزرو هتل باید در واچر مشخص باشد. این که چه اتاقی با چه امکاناتی را رزرو کرده اید و چند روز قصد اقامت در هتل را دارید نیز باید مشخص باشد.

  • هزینه پرداختی

رسید پرداختی برای واچر هتل را همراه خود داشته باشید. زیرا در برخی از موارد ممکن است سفارت آن را طلب کند.

  • مهر و سربرگ

واچر هتل شما باید دارای مهر و سربرگ رسمی هتل باشد. دقت داشته باشید که سفارت به دقت مدارک را بررسی می کند و در صورت رد صحت مدارک ریجکت خواهید شد.

  • مکان هتل

هتلی که رزرو می کنید باید در نزدیکی مرکز شهر باشد و نباید در حومه شهر واقع شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پیکاپ پاسپورت؛ ارزان و فوری

چه موقع از پیکاپ استفاده کنیم؟ پیکاپ پاسپورت یا ویزا یکی از سرویس هایی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *