خانه / وقت سفارت / وقت سفارت لهستان فوری

وقت سفارت لهستان فوری

وقت سفارت لهستان فوری

امروز قصد داریم شما را با پروسه گرفتن وقت سفارت لهستان فوری و شرایط لازم برای اخذ ویزاهای پرطرفدار لهستان آشنا کنیم. در واقع با خواندن این مطلب ابتدا به شرایط لازم برای اخذ ویزای لهستان می پردازیم؛ سپس از روند گرفتن وقت سفارت لهستان فوری مطلع خواهیم شد.

شرایط لازم برای دریافت ویزاهای پرطرفدار لهستان

لهستان یکی از کشورهای پیشرفته و در عین حال کم هزینه برای زندگی است که در قلب قاره سبز قرار دارد. شرایط اقتصادی نسبتاً مطلوب لهستان منجر به جذب افرادی می شود که برای بدست آوردن شغلی مناسب و پردرآمد تصمیم می گیرند که از کشور محل اقامت خود مهاجرت کنند. از طرف دیگر تحصیل در کشورهای اروپایی از جمله لهستان نیز که همواره مورد توجه قشر جوان در کشورهای آسیایی بوده است. به همین دلیل ویزاهای تحصیلی و کاری لهستان در رده ویزاهای پرطرفدار این کشور قرار دارند اما این ویزاها تنها به افرادی تعلق می گیرد که شرایط ویژه و معینی داشته باشند که در ادامه با شرایط مذکور آشنا خواهیم شد.

وقت سفارت لهستان فوری

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاری لهستان

شغل هر فردی تاثیر بسزایی بر آینده و مسیر زندگی وی دارد از این رو کم نیستند افرادی که برای یافتن شغلی مناسب راهی کشورهای اروپایی از جمله لهستان می شوند اما برای کار کردن در لهستان مستلزم دریافت ویزای کاری لهستان هستیم. پروسه صدور ویزای کاری لهستان تابع قوانین اتحادیه اروپا است یعنی زمانی می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام به گرفتن وقت سفارت لهستان فوری کنید که یک کارفرمای مقیم لهستان شما را استخدام کرده باشد.

البته به کارفرمای لهستانی هم به راحتی اجازه استخدام شما را نخواهند داد؛ وی ابتدا باید ثابت کند که شرکت یا بنگاه اقتصادی وی سودهی دارد؛ سپس به مدت سه ماه در لهستان آگهی استخدام بدهد. اگر طی این سه ماه یک داوطلب واجدشرایط پیدا شد؛ کارفرما ملزم به استخدام وی هست؛ در غیر این صورت باید سه ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی دهد.

اگر در این مدت یک شهروند اتحادیه اروپا با شرایط مناسب پیدا شد؛ کارفرما باید وی را استخدام کند اما اگر هیچ شخص واجدشرایطی یافت نشد باید از اداره مهاجرت لهستان اجازه بگیرد و برای استخدام شما به عنوان شخصی خارج از اتحادیه اروپا اقدام نماید و در انتها برای شما دعوتنامه کاری بفرستد. شما پس از دریافت دعوتنامه باید وقت سفارت لهستان فوری را بگیرید و درخواست ویزا دهید.

پس طبق آنچه گفته شد پروسه اخذ ویزای کاری لهستان سخت و شاید محال است چون بعد از شش ماه انتشار آگهی در یک منطقه نسبتاً وسیع به احتمال فراوان داوطلب موردنظر پیدا خواهد شد؛ مگر اینکه شما با کارفرما آشنایی قبلی داشته باشید تا شرایط مندرج در آگهی را درست مطابق با شرایط شخص شما عنوان کند؛ به گونه ای که با هیچ فرد دیگری تطابق نیابد.

در غیر این صورت شانس شما برای اخذ ویزای کاری تقریباً صفر خواهد بود. به همین دلیل بعضی از افراد ابتدا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی می کنند تا بدین طریق وارد لهستان شده و از نزدیک با کارفرمایان آشنا شوند. در بخش بعدی مقاله بیشتر در مورد ویزای تحصیلی صحبت می کنیم.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لهستان

شمار زیادی از متقاضیان وقت سفارت لهستان فوری، متقاضی ویزای تحصیلی این کشور هستند. به طور کلی ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی همواره پرطرفدار بوده اند. اما اگر می خواهید برای دریافت ویزای تحصیلی لهستان اقدام کنید ابتدا باید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید چون اگر مدرک زبان نداشته باشید؛ دانشگاه های لهستان به شما پذیرش نخواهند داد؛ اگر هم شما را بپذیرند ابتدا باید مدتی را در کلاس های آموزش زبان دانشگاه موردنظر شرکت کنید و بعد وارد دوره تحصیلی خود شوید.

اما اگر موفق به اخذ پذیرش و در نتیجه اخذ ویزای تحصیلی شوید؛ دولت لهستان به شما اجازه خواهد داد که در دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به ترتیب هفته ای ده، بیست و سی ساعت کار کنید.

حالا که با شرایط لازم برای اخذ ویزاهای کاری و تحصیلی لهستان آشنا شدیم اجازه دهید ببینیم که اگر شرایط مذکور را داشتیم برای دریافت ویزا به چه نحوی باید اقدام کنیم.

پروسه گرفتن وقت سفارت لهستان فوری

برای اخذ هر نوعی از ویزای لهستان ابتدا باید وقت سفارت لهستان فوری را بگیریم. در واقع ما اجازه نداریم هر زمانی که مایل بودیم به سفارت مراجعه کرده و درخواست خود را بیان کنیم؛ بلکه باید وقت قبلی داشته باشیم. سفارت لهستان به متقاضیان به صورت آنلاین وقت می دهد. روند کار بدین صورت است که ابتدا باید در پایگاه الکترونیکی سفارت لهستان ثبت نام کنید و برای خود و سایر همراهانتان (در هر سنی که هستند) حساب کاربری ایجاد نمایید.

سپس باید فرم درخواست ویزای لهستان را اینترنتی تکمیل و سابمیت نمایید (تکمیل فرم نیز برای تمامی همراهان الزامی است). دقت داشته باشید که فرم درخواست ویزای لهستان بسته به اینکه متقاضی ویزای بلند مدت یا کوتاه مدت هستید فرق می کند پس فرم مناسب با ویزای موردنیازتان را پر کنید و در پاسخ دادن به سوال ها نهایت دقت را داشته باشید چون اگر فرم را اشتباهی پر کنید یا پاسخ نادرست بدهید بدون شک سفارت به شما وقت نخواهد داد و تا سه ماه آینده نیز شما را جریمه کرده و به شما وقت نمی دهد.

بعد از ارسال فرم مذکور، لیستی از وقت های آزاد سفارت نمایش داده خواهد شد. حالا می بایست بهترین وقت ممکن از بین وقت های آزاد را انتخاب کنید. بعد از انتخاب وقت توسط شما، سفارت نظر خود را با ارسال ایمیل اعلام می کند.

اگر سفارت با وقت موردنظر شما موافق نبود باید وقت دیگری را انتخاب کنید اما اگر موافق بود باید درست در روز و ساعت تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید (حضور فیزیکی متقاضیان کمتر از ۱۲ سال الزامی نیست) و به انجام امور انگشت نگاری، مصاحبه شفاهی و تحویل مدارک بپردازید.

شایان ذکر است که در روز مصاحبه باید پرینت فرم درخواست ویزای لهستان را نیز به همراه داشته باشید. بنابراین قبل از ارسال فرم حتماً از آن پرینت بگیرید ولی چنانچه موفق به انجام این امر نشدید باز هم نگران نشوید زیرا از زمان انتخاب وقت تا حدوداً یک روز بعد سفارت فرم پر شده توسط شما را برای خودتان ایمیل می کند.

 

جهت اخذ وقت سفارت لهستان با شماره 02166909670 تماس بگیرید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

وقت سفارت فوری و عادی

وقت سفارت چیست؟ برای اخذ ویزای کشورهای حوزه شینگن یا کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، کانادا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *