خانه / ویزای شینگن / چگونه ویزای شینگن اخذ کنیم؟

چگونه ویزای شینگن اخذ کنیم؟

ویزای شینگن چیست؟

اگر اهل سفر باشید با ویزای شینگن آشنایی دارید. اما قبل از این که بخواهیم درباره ویزای شینگن صحبت کنیم بهتر از توضیح مختصری درباره ویزا بدهیم. ویزا در حقیقت یک اجازه ورود است که به نام مسافران صادر می شود تا بتوانند به کشورهای دیگر سفر کنند.

پس برای این که بتوانید به دیگر کشورها سفر کنید نیاز به اخذ ویزا دارید. البته ایرانیان برای سفر به برخی از کشورها نیازی به اخذ ویزا ندارند و به راحتی می توانند سفر خود به این کشور ها را آغاز کنند. این کشورها حدود بیست کشور هستند که ایرانیان می توانند بدون اخذ ویزا و به راحتی به آن ها سفر کنند.

ویزای شینگن ابتدا بین دو کشور آلمان و فرانسه در نظر گرفته شد. این دو کشور با یکدیگر قرار گذاشتند تا مرزها را نادیده بگیرند. به این ترتیب شهروندان این دو کشور می توانستند بدون اخذ ویزا بین این دو کشور رفت و آمد کنند. پس از گذشت چند سال کشورهای دیگر نیز به این عهدنامه پیوستند.

امروزه بیست و شش کشور اروپایی در این عهدنامه هستند و بر اساس این عهدنامه مردم این کشورها بدون اخذ ویزا می توانند به این کشور ها رفت و آمد کنند. با گذشت زمان مردم کشورهای دیگر نیز می خواستند به این حوزه وارد شوند برای همین ویزای شینگن به وجود آمد.

مردم دیگر کشورها با اخذ این ویزا می توانند به این حوزه وارد شوند. اخذ این ویزا کمی دشوارتر از ویزاهای دیگر است از این رو متقاضیان باید شرایط لازم برای اخذ این ویزا داشته باشند. به این ترتیب می توان با اخذ ویزای شینگن سفر را آغاز کرد و به این کشورها سفر کرد.

ویزای شینگن

کدام کشورها در حوزه شینگن قرار دارند؟

همان طور که گفتیم بیست و شش کشور در حوزه شینگن قرار دارند. با اخذ ویزای یکی از این کشورها می توان به این حوزه وارد شد و از تمام این کشورها دیدن کرد. کافی است تا موفق به اخذ ویزای یکی از این کشورها شوید تا با توجه به شرایط و ضوابط بتوانید از دیگر کشورها نیز دیدن کنید.

این بیست و شش کشور شامل کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، چک، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، هلند، نروژ، مجارستان، لوکزامبورگ، لتونی، لیتوانی، سوئیس، سوئد، لهستان، یونان، بلژیک، دانمارک، اسلونی، مالت، لیخن اشتاین، فنلاند، ایسلند می باشند که هر یک پر از جاذبه های گردشگری هستند.

ویزای شینگن

چگونه ویزای شینگن اخذ کنیم؟

برای این که بتوانید ویزای شینگن اخذ کنید باید ابتدا وقت سفارت از کشور مورد نظر خود را اخذ کنید. فرض کنید که قصد سفر به کشور لهستان را دارید، در این صورت می توانید وقت سفارت لهستان را اخذ کنید. سپس در تاریخ مشخص شده می توانید برای اخذ ویزای شینگن لهستان اقدام کنید.

پس اولین گام برای اخذ ویزای شینگن، داشتن وقت سفارت است. پس از این که وقت سفارت را گرفتید با در دست داشتن کلیه مدارک می توانید به سفارت مراجعه کنید. سفارت مدارک را از شما اخذ می کند و بررسی آن را در کوتاه ترین زمان ممکن آغاز می کند.

این بررسی مدارک ممکن است بین دو تا چهار هفته به طول بیانجامد. پس از این بازه زمانی سفارت پاسخ خود را به ایمیلی که شما ثبت کرده اید ارسال می کند. این ایمیل می تواند حاوی پاسخ مثبت یا منفی باشد. که با توجه به جواب آن می توانید گام بعدی را بردارید.

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست شما مثبت باشد، می توانید با در دست داشتن گذرنامه خود به سفارت مراجعه کنید تا موفق به اخذ ویزا شوید. در صورتی هم که پاسخ منفی باشد، دو تا چهار ماه پس از اخذ پاسخ از سفارت می توانید دوباره برای اخذ ویزای کشورهای این حوزه اقدام نمایید.

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع آن می توان برای اخذ یکی از آن ها اقدام کرد. ویزای شینگن توریستی یکی از انواع ویزاهایی است که بیشترین درخواست را دارد. ویزای توریستی خود انواع مختلفی دارد که با توجه به هدف از سفر می توان برای اخذ آن اقدام کرد.

ویزای توریستی کوتاه مدت به مسافران این امکان را می دهد تا به مدت نود روز در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشند. ویزای شینگن بلند مدت یا مولتی هم به مسافران این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال به این کشور رفت و آمد داشته باشند. نکته مهم این است که هر مسافر تنها باید با هر بار ورود نود روز در خاک کشور مقصد بماند.

البته ویزاهای توریستی شینگن در دو نوع یک بار ورود و دو بار ورود نیز قابل اخذ است. به این ترتیب می توانید برای هر یک از این ویزاها اقدام کنید. ویزای الحاق به همسر، دانشجویی، تجاری و … نیز از انواع این ویزاها محسوب می شوند. کافی است تا هدف خود از سفر را تعیین کنید تا پس از آن بتوانید ویزای شینگن مورد نظر خود را اخذ کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

ویزای لهستان ، وقت سفارت لهستان

ویزای لهستان اگر قصد سفر به یکی از کشورهای دیدنی اروپا را دارید لهستان بی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *